Üzüklərin Hökmdarı şam işığında. Mystery Ensemble
✨ Sehirli bir konsert 22 sentyabr saat 19:00-da, Fikrət Əmirov adına Gəncə Dövlət Filarmoniyasında keçiriləcək. Qaçırılması mümkün olmayan bir hadisə! Yüzlərcə şamdan ibarət zalda «Üzüklərin Hökmdarı» filmlərindən möhtəşəm musiqi dünyasına qərq olun. Bütün ailənin zövqünə zəmanət verilir.
Müasir orkestrin ifasında, Mystery Ensemble — musiqiçilərinin virtuoz ifası sizi dərhal elflərlə, hobbitlərlə və cırtdanlarla uzaq bir fantaziya dünyasına aparacaq! Milyonlarla insanın sevdiyi musiqi Sizlərə xoş təssurat bəxş edecek.
Bu canlı musiqi səyyahəti dünyaca məşhur kanadalı bəstəkar və dirijor — Hovard Şorun valehedici melodiyalarina aparacaq. Hovard Şor trilogiyalarina görə üç «Oskar», iki «Qızıl Qlobus» və üç «Qremmi» mükafatına layiq olub. 2024-cü ilin sentyabr ayının 22-də keçiriləcək bu konsertə bir azdan biletləri əldə etmək mümkün olmayacaq.
Mystery Ensemblenın proqramı haqqında:
— «Bu gözəl payız axşamında özünüzü elflərin, orkların, hobbitlərin və cırtdanların yaşadığı Tolkinin fantastika dünyasının qəhrəmanları kimi hiss edəcəksiniz! Təsəvvür edin: Kamera salonu və saundtrek motivlərinin orijinal səsi… Bu inanılmazdi, elə deyilmi?
Şayiələrə görə, müxtəlif film bəstəkarları ifamızda „Üzüklərin Hökmdarı«nı eşitdikdən sonra intensiv olaraq digər filmlərə saundtrek bəstələməyə başladılar — ümid edərək ki, nə vaxtsa biz onları da ifa edəcəyik! Bu haqqda düşünərik.
Şayiələrə inanmayın! Gəlin və «Üzüklərin Hökmdarı» nı, ifamızdakı musiqinin filmin özü qədər həyəcanlı olduğunu canlı olaraq dinləyin“
Konsert başlamazdan əvvəl sizi parıldayan şamlarla salonun interyerinə və memarlıq elementlərini seyr etmeyi təklif edirik. Gözünüzü gəzdirin, inanılmaz bir atmosferə qərq olun!
Şam işığında konsertlərimiz Bakının qeyri-adi, atmosferli, valeh edici,sehrə bürüyür. Biz sizə canlı musiqinin multisensor qavrayışının unikal təcrübəsini təqdim edirik. Musiqini eyni zamanda bütün duyğularinizla hiss edin!
Mystery Ensemble — ən aktual musiqini ifa edən unikal kollektivdir. Akustik simli alətlərin canlı səsi, bənzərsiz aranjımanlar, virtuoz klaviaturalar, möhtəşəm zərb alətləri və sənətkarlar! Gənc və öz sahələrində əsil peşakarlar. Orkestr Bakının ən atmosferli zallarında sehirli əhval-ruhiyyə yaradır.
İndi isə Mystery Ensemblidan musiqini ürəyinizə axıtmağın və bu inanılmaz macəranı birlikdə yaşamağın vaxtı gəldi!
Musiqini qəlbinizə axıtmağın və bu inanılmaz macəranı Mystery Ensemble ilə birlikdə yaşamağın vaxtı gəldi!
Bütün ailə üçün sentyabr ayının ən gözəl, atmosferli, cazibədar konsertinə bilet almaq şansını qaçırmayın!
Fikrət Əmirov adına Gəncə Dövlət Filarmoniyası şəhərin aparıcı mədəniyyət ocaqlarından biridir. O, yüksək səviyyəli tədbirlər təşkili və əla zal akustikası ilə tanınır ki, bu da onu konsertlər və digər mədəni tədbirlər üçün ideal məkana çevirir.Gəncə Filarmoniyası bəstəkar Üzeyir Hacıbəyovun təşəbbüsü ilə 1935-1936-cı illərdə qoyulub. Bina Gəncənin Nizami rayonu, Cavad Xan və Həsən bəy Zərdabi küçələrinin kəsişməsində, sökülən Bakı kinoteatrının yerində yerləşir. Burada, eyni zamanda, 1200 nəfərlik konsert və 300 yerlik iclas zalları, 10 loja və 1 VİP loja vardır. Binanın üçüncü mərtəbəsinin eyvanında Üzeyir Hacıbəyovun, Fikrət Əmirovun, Qara Qarayevin, Niyazinin və Arif Məlikovunheykəlləri qoyulub. Ərazidə açıq havada yay konsert meydançası, baxış qülləsi, 500 avtomobil yerlik yeraltı dayanacaq və ümumi sahəsi 2 min kvadratmetr olan iki korpusdan ibarət ikimərtəbəli qalereya inşa edilib.

The Music of the Lord of the Rings by сandlelight. Mystery Ensemble
✨ Our precious concert on September 22nd will occur at 19:00 in the fantastically atmospheric Ganja State Philharmonic Hall named after Fikret Amirov. Experience the majestic music of the iconic saga «Lord of the Rings» films with hundreds of candles in a unique experience not to be missed. A delight for the whole family is guaranteed.
Performed by the modern orchestra Mystery Ensemble, the virtuoso playing of the musicians will instantly transport you to a distant fantasy world with elves, hobbits and dwarves! Music loved by millions of people gives you goosebumps.
This vibrant musical journey with the mesmerising melodies of the world-famous Canadian composer Howard Shore, who won 3 Oscars, 2 Golden Globes and 3 Grammy awards for the music for the trilogy, is one of the most magical concerts of February 2024, tickets for which will be out of stock very soon.
Mystery Ensemble about the program:
— On this beautiful autumn evening, you will feel like the heroes of Tolkien’s fantastic universe, where elves, orcs, hobbits and dwarves live! Imagine: a chamber hall, the authentic sound of motifs from soundtracks… Fabulous, isn’t it?
There are rumours that various film composers, having heard «The Lord of the Rings» in our performance, strenuously began composing soundtracks for other films — hoping that someday we will also perform them! We decided that we would think about it.
Don’t believe the rumours — come and make sure that the music of «The Lord of the Rings» in our performance is as exciting as the film itself!’
Before the concert begins, we invite you to admire the interiors of the hall under flickering candles. Walking through them and immersing yourself in the fabulous atmosphere is a pleasure!
Our candlelit concerts fill the most extraordinary, atmospheric, breathtaking places in Azerbaijan with magic: we give you a unique multi-sensory experience of live music and make maximum use of your auditory, visual and tactile senses. Feel the music with all your senses at the same time!
It’s time to let music into your hearts and live this incredible adventure with Mystery Ensemble!
Don’t miss the chance to purchase tickets to the most beautiful, atmospheric, enchanting concert of February for the whole family!
The Ganja Philharmonic was founded on the initiative of composer Uzeyir Hajibeyov in 1935-1936. The building is located in the Nizami district of Ganja at the intersection of Javad Khan and Hasan bey Zardabi streets, on the site of the demolished Baku cinema. The complex accommodates a concert hall with 1200 seats, a conference hall with 300 seats, 10 boxes and one VIP box. Busts of Uzeyir Hajibeyov, Fikret Amirov, Gara Garayev, Niyazi and Arif Melikov are on display on the third floor. There is a two-story gallery outdoors with a total area of 2,000 square meters with two halls with an outdoor area, a concert tower, and a 500-space underground parking.