Üzüklərin Hökmdarı şam işığında. Mystery Ensemble
✨ Sehirli bir konsert 22 sentyabr saat 19:00-da, Fikrət Əmirov adına Gəncə Dövlət Filarmoniyasında keçiriləcək. Qaçırılması mümkün olmayan bir hadisə! Yüzlərcə şamdan ibarət zalda «Üzüklərin Hökmdarı» filmlərindən möhtəşəm musiqi dünyasına qərq olun. Bütün ailənin zövqünə zəmanət verilir.
Müasir orkestrin ifasında, Mystery Ensemble — musiqiçilərinin virtuoz ifası sizi dərhal elflərlə, hobbitlərlə və cırtdanlarla uzaq bir fantaziya dünyasına aparacaq! Milyonlarla insanın sevdiyi musiqi Sizlərə xoş təssurat bəxş edecek.
Bu canlı musiqi səyyahəti dünyaca məşhur kanadalı bəstəkar və dirijor — Hovard Şorun valehedici melodiyalarina aparacaq. Hovard Şor trilogiyalarina görə üç «Oskar», iki «Qızıl Qlobus» və üç «Qremmi» mükafatına layiq olub. 2024-cü ilin sentyabr ayının 22-də keçiriləcək bu konsertə bir azdan biletləri əldə etmək mümkün olmayacaq.
Mystery Ensemblenın proqramı haqqında:
— «Bu gözəl payız axşamında özünüzü elflərin, orkların, hobbitlərin və cırtdanların yaşadığı Tolkinin fantastika dünyasının qəhrəmanları kimi hiss edəcəksiniz! Təsəvvür edin: Kamera salonu və saundtrek motivlərinin orijinal səsi… Bu inanılmazdi, elə deyilmi?
Şayiələrə görə, müxtəlif film bəstəkarları ifamızda „Üzüklərin Hökmdarı«nı eşitdikdən sonra intensiv olaraq digər filmlərə saundtrek bəstələməyə başladılar — ümid edərək ki, nə vaxtsa biz onları da ifa edəcəyik! Bu haqqda düşünərik.
Şayiələrə inanmayın! Gəlin və «Üzüklərin Hökmdarı» nı, ifamızdakı musiqinin filmin özü qədər həyəcanlı olduğunu canlı olaraq dinləyin“
Konsert başlamazdan əvvəl sizi parıldayan şamlarla salonun interyerinə və memarlıq elementlərini seyr etmeyi təklif edirik. Gözünüzü gəzdirin, inanılmaz bir atmosferə qərq olun!
Şam işığında konsertlərimiz Bakının qeyri-adi, atmosferli, valeh edici,sehrə bürüyür. Biz sizə canlı musiqinin multisensor qavrayışının unikal təcrübəsini təqdim edirik. Musiqini eyni zamanda bütün duyğularinizla hiss edin!
Mystery Ensemble — ən aktual musiqini ifa edən unikal kollektivdir. Akustik simli alətlərin canlı səsi, bənzərsiz aranjımanlar, virtuoz klaviaturalar, möhtəşəm zərb alətləri və sənətkarlar! Gənc və öz sahələrində əsil peşakarlar. Orkestr Bakının ən atmosferli zallarında sehirli əhval-ruhiyyə yaradır.
İndi isə Mystery Ensemblidan musiqini ürəyinizə axıtmağın və bu inanılmaz macəranı birlikdə yaşamağın vaxtı gəldi!
Musiqini qəlbinizə axıtmağın və bu inanılmaz macəranı Mystery Ensemble ilə birlikdə yaşamağın vaxtı gəldi!
Bütün ailə üçün sentyabr ayının ən gözəl, atmosferli, cazibədar konsertinə bilet almaq şansını qaçırmayın!
Fikrət Əmirov adına Gəncə Dövlət Filarmoniyası şəhərin aparıcı mədəniyyət ocaqlarından biridir. O, yüksək səviyyəli tədbirlər təşkili və əla zal akustikası ilə tanınır ki, bu da onu konsertlər və digər mədəni tədbirlər üçün ideal məkana çevirir.Gəncə Filarmoniyası bəstəkar Üzeyir Hacıbəyovun təşəbbüsü ilə 1935-1936-cı illərdə qoyulub. Bina Gəncənin Nizami rayonu, Cavad Xan və Həsən bəy Zərdabi küçələrinin kəsişməsində, sökülən Bakı kinoteatrının yerində yerləşir. Burada, eyni zamanda, 1200 nəfərlik konsert və 300 yerlik iclas zalları, 10 loja və 1 VİP loja vardır. Binanın üçüncü mərtəbəsinin eyvanında Üzeyir Hacıbəyovun, Fikrət Əmirovun, Qara Qarayevin, Niyazinin və Arif Məlikovunheykəlləri qoyulub. Ərazidə açıq havada yay konsert meydançası, baxış qülləsi, 500 avtomobil yerlik yeraltı dayanacaq və ümumi sahəsi 2 min kvadratmetr olan iki korpusdan ibarət ikimərtəbəli qalereya inşa edilib.

Властелин колец при свечах. Mystery Ensemble
✨Уникальный концерт состоится 22 сентября в 19:00 в фантастически атмосферном зале Гянджинской государственной филармонии имени композитора Фикрета Амирова. Окунитесь в мир величественной музыки из культовых фильмов «Властелин колец» при сотнях свечей — событие, которое нельзя пропустить. Восторг для всей семьи гарантирован.
В исполнении современного оркестра Mystery Ensemble — виртуозная игра музыкантов мгновенно перенесёт вас в далёкий фантастический мир эльфов, хоббитов и гномов! Любимая миллионами людей музыка пробирает до мурашек.
Яркое музыкальное путешествие под завораживающие мелодии всемирно известного канадского композитора Говарда Шора, получившего 3 премии «Оскар», 2 «Золотых глобуса» и 3 премии «Грэмми» за музыку к трилогии, — один из самых волшебных концертов сентября 2024 года, билеты на который будет совсем скоро не достать.
Mystery Ensemble о программе:
«В этот дивный осенний вечер вы почувствуете себя героями фантастической вселенной Толкина, в которой живут эльфы, орки, хоббиты и гномы! Представьте себе: камерный зал, аутентичное звучание мотивов из саундтреков… Сказочно, не правда ли?
Ходят слухи, что различные кинокомпозиторы, услышав «Властелина колец» в нашем исполнении, усиленно принялись сочинять саундтреки к другим фильмам — надеясь, что когда-нибудь мы их тоже исполним! Мы решили, что подумаем об этом.
Не верьте слухам — приходите и убедитесь, что музыка «Властелина колец» в нашем исполнении такая же захватывающая, как и сам фильм!»
Перед началом концерта приглашаем вас полюбоваться интерьерами зала при мерцающих свечах. Прогуляться по ним, окунуться в сказочную атмосферу — одно удовольствие!
Наши концерты при свечах наполняют волшебством самые необыкновенные, атмосферные, захватывающие дух места Азербайджана: мы дарим вам уникальный опыт мультисенсорного восприятия живой музыки и максимально задействуем ваши слуховые, зрительные и тактильные ощущения. Прочувствуйте музыку всеми органами чувств одновременно!
Самое время впустить музыку в ваши сердца и прожить это невероятное приключение вместе с Mystery Ensemble!
Не упустите шанс приобрести билеты на самый красивый, атмосферный, феерический концерт сентября для всей семьи!
Гянджинская филармония основана по инициативе композитора Узеира Гаджибекова в 1935–1936 годах. Здание располагается в Низаминском районе Гянджи на пересечении улиц Джавад-хан и Гасан-бека Зардаби, на месте снесённого кинотеатра «Баку». Комплекс вмещает концертный зал на 1200 мест, конференц-зал на 300 мест, 10 лож и одну VIP-ложу. На третьем этаже выставлены бюсты Узеира Гаджибекова, Фикрета Амирова, Гара Гараева, Ниязи и Арифа Меликова. На открытом воздухе имеется двухэтажная галерея общей площадью 2000 квадратных метров с двумя залами с открытой площадкой, концертной башней, 500-местной подземной парковкой.