Siyahıya qayıt xəbərlər
✨ Unikal konsert fevralın 17-də saat 20:00-da Bakının mərkəzində Azərbaycan Dövlət Filarmoniyasının (Kirxa) Kamera və orqan musiqisinin fantastik atmosfer zalında keçiriləcək. Minlərlə parıldayan şamlalar, 19-cu əsrin atmosfer interyerlərində məşhur Mystery Ensemble ansamblı ilə birlikdə ikonik «Ulduzlararası» kosmik filminin fantastika dünyasına qərq olacaqsınız!
Kristofer Nolanın fantastik eposu üçün heyranedici soundtracklərin müəllifi Hans Zimmerdir.Dövrümüzün ən böyük film bəstəkarlarından biridir.
«Ulduzlarası» süjetini sizlərə xatırladaq!"-bu axşam sürətlə irəliləyəcəyimiz atmosfer budur! Quraqlıq, toz fırtınaları və bitkilərin yox olması bəşəriyyəti qida böhranına apardıqda, bir qrup tədqiqatçı və alim insanlığa uyğun şərtləri olan bir planet tapmaq üçün səyahətə çıxır...
Konsert sirli sehri musiqiçilərinin ətrafındakı memarlıq və bənzərsiz işıqların köməyi ilə təşkil olacaq. Unikal musiqi salonunun tağları altındakı minlərlə şamın titrəməsi və əzəmətli orqan ansambılının tamaşaçılarını musiqinin sirli dünyasına aparacaq.
Bu unikal musiqi macərası, şübhəsiz ki, 2024-cü ilin fevral ayının ən isti, ən gözəl, ən rahat xatirələrindən biri olacaqdır. Bu qışın ən romantik konsertlərindən birinə bilet almaq üçün vaxt ayırın!
Konsertin təşkilatçıları RED EVENTS & Distribution Ltd Yaradıcı agentliyidir., Azərbayvanın qədim şam yandıran malikanələrdə, damlarda, istixanalarda, planetariyalarda, Böyük Britaniyada, Avropada, Rusiyada və digər ölkələrdə ən atmosferli yerlərində unikal mədəni tədbirlər təşkil edirlər. Repertuarda video-sənət və səs məkanının tam immersion ilə şam işığı konsertləri və multimedia konsertləri də var. Rəsmi saytımız: www.redevents.uk.
Saat 20:00-da başlayır.
Ünvan: 28 May küç., 41, 1010, Bakı şəhəri
İfaçılar
🎻 Mystery Ensemble
Mystery Ensemble-ən aktual musiqini ifa edən unikal kollektivdir. Akustik simli alətlərin canlı səsi, bənzərsiz tənzimləmələr, virtuoz klaviatura və sənətkarlıq!Onlar öz işlərində professionaldırlar. Orkestr Azərbaycanın ən atmosfer zallarında sehrli əhval-ruhiyyə yaradır.

Вернуться к списку новости
✨ Уникальный концерт состоится 17 февраля в 20:00 в фантастически атмосферном Зале Камерной и Органной Музыки Азербайджанской государственной филармонии (Кирхе) в самом сердце Баку. При 1000 мерцающих свечей вас ждёт полное погружение в пронзительный мир культового космического фильма «Интерстеллар» вместе с популярным ансамблем Mystery Ensemble в атмосферных интерьерах 19 века!
Таинственная магия концерта будет создана уникальной связью музыкантов с окружающей их архитектурой и светом. Мерцание тысячи свечей под сводами атмосферного музыкального зала и величественный орган помогут ансамблю перенести зрителей в загадочный мир ее величества музыки.
Это уникальное музыкальное приключение, несомненно, станет одним из самых тёплых, красивых, уютных воспоминаний вашего февраля 2024. Успейте за билетами на один из самых романтических концертов этой зимы!
Организаторы концерта — креативное агентство RED EVENTS & Distribution Ltd., которое создаёт уникальные культурные события в старинных усадьбах при свечах, на крышах, в оранжереях, планетариях и в других самых атмосферных местах в Азербайджане, по всей Великобритании, Европе, России и в других странах. Также в репертуаре — концерты при свечах и мультимедийные концерты с полным погружением в пространство видео-арта и звука. Официальный сайт: www.redevents.uk.
Начало в 20:00.
Адрес: ул. 28 мая, д. 41, 1010, г. Баку
ИСПОЛНИТЕЛИ
🎻 Mystery Ensemble
Mystery Ensemble — уникальный коллектив, который исполняет самую актуальную музыку. Это живое звучание акустических струнных инструментов, уникальные аранжировки, виртуозные клавишные, а также артистизм и драйв от горящих своим делом профессионалов. Оркестр создаёт волшебное настроение в самых атмосферных залах Азербайджана.