Siyahıya qayıt xəbərlər
✨ Unikal konsert fevralın 17-də saat 20:00-da Bakının mərkəzində Azərbaycan Dövlət Filarmoniyasının (Kirxa) Kamera və orqan musiqisinin fantastik atmosfer zalında keçiriləcək. Minlərlə parıldayan şamlalar, 19-cu əsrin atmosfer interyerlərində məşhur Mystery Ensemble ansamblı ilə birlikdə ikonik «Ulduzlararası» kosmik filminin fantastika dünyasına qərq olacaqsınız!
Kristofer Nolanın fantastik eposu üçün heyranedici soundtracklərin müəllifi Hans Zimmerdir.Dövrümüzün ən böyük film bəstəkarlarından biridir.
«Ulduzlarası» süjetini sizlərə xatırladaq!"-bu axşam sürətlə irəliləyəcəyimiz atmosfer budur! Quraqlıq, toz fırtınaları və bitkilərin yox olması bəşəriyyəti qida böhranına apardıqda, bir qrup tədqiqatçı və alim insanlığa uyğun şərtləri olan bir planet tapmaq üçün səyahətə çıxır...
Konsert sirli sehri musiqiçilərinin ətrafındakı memarlıq və bənzərsiz işıqların köməyi ilə təşkil olacaq. Unikal musiqi salonunun tağları altındakı minlərlə şamın titrəməsi və əzəmətli orqan ansambılının tamaşaçılarını musiqinin sirli dünyasına aparacaq.
Bu unikal musiqi macərası, şübhəsiz ki, 2024-cü ilin fevral ayının ən isti, ən gözəl, ən rahat xatirələrindən biri olacaqdır. Bu qışın ən romantik konsertlərindən birinə bilet almaq üçün vaxt ayırın!
Konsertin təşkilatçıları RED EVENTS & Distribution Ltd Yaradıcı agentliyidir., Azərbayvanın qədim şam yandıran malikanələrdə, damlarda, istixanalarda, planetariyalarda, Böyük Britaniyada, Avropada, Rusiyada və digər ölkələrdə ən atmosferli yerlərində unikal mədəni tədbirlər təşkil edirlər. Repertuarda video-sənət və səs məkanının tam immersion ilə şam işığı konsertləri və multimedia konsertləri də var. Rəsmi saytımız: www.redevents.uk.
Saat 20:00-da başlayır.
Ünvan: 28 May küç., 41, 1010, Bakı şəhəri
İfaçılar
🎻 Mystery Ensemble
Mystery Ensemble-ən aktual musiqini ifa edən unikal kollektivdir. Akustik simli alətlərin canlı səsi, bənzərsiz tənzimləmələr, virtuoz klaviatura və sənətkarlıq!Onlar öz işlərində professionaldırlar. Orkestr Azərbaycanın ən atmosfer zallarında sehrli əhval-ruhiyyə yaradır.

Interstellar by candlelight. Mystery Ensemble
✨ A unique concert will take place on February 17th at 20:00 in the fantastically atmospheric Chamber and Organ Music Hall of the Azerbaijan State Philharmonic (Kirche) in the heart of Baku. With 1000 flickering candles, you will be completely immersed in the poignant world of the cult space film «Interstellar» together with the popular Mystery Ensemble in the atmospheric interiors of the 19th century!
The mysterious magic of the concert will be created by the unique connection between the musicians and the surrounding architecture and light. The flickering of thousands of candles under the arches of the atmospheric music hall and the majestic organ will help the ensemble transport the audience into the mysterious world of Her Majesty’s the Music.
This unique musical adventure will undoubtedly become one of the warmest, most beautiful, and cosy memories of your February 2024. Get your tickets to one of the most romantic concerts of this winter!
The concert organisers are the creative agency RED EVENTS & Distribution ltd, which makes exceptional cultural events in ancient mansions, on rooftops, in greenhouses and in other most atmospheric venues of Azerbaijan, throughout Russia, Europe, Great Britain and other countries. Also in the repertoire — a collection of concerts by candlelight and with complete immersion in the space of video art and sound. Official website: www.redevents.uk.
Start at 8:00 pm.
Address: 28 May Street, bld. 41, 1010, Baku
PERFORMERS
🎻 Mystery Ensemble
Mystery Ensemble is a unique group that performs the most current music. This is the live sound of acoustic string instruments, unique arrangements, and virtuoso keyboards, as well as artistry and drive from professionals passionate about their work. The orchestra creates a magical mood in the most atmospheric halls of Azerbaijan.