✨Unikal konsert iyun ayının 12-də saat 19:00/20:30-da şəhərin mərkəzində ,Bakının əsas planetariumunun ulduz günbəzinin altında keçiriləcək. Gecənin proqramında dünyaca məşhur italyan bəstəkarı – neoklassik Ludoviko Eynaudinin musiqilərini istedadlı pianoçu, Kamera musiqisinin incə ustası — Əsədullayeva Nigar ifa edecək.
Uzun müddət xatirələrdə qalan gözəl bir musiqi səyahəti sizi gözləyir! Başgicəlləndirici video instalyasiyaların müşayiəti ilə fantastik dərəcədə gözəl canlı musiqi.
Ludoviko Eynaudi, 2019-cu ilin payızında yeddi cildlik «Seven Days Walking» musiqi layihəsinin son hissəsini təqdim etdi. Eskizləri İsveçrənin qarlı dağlarında gəzərkən təbiətin, əhval-ruhiyyənin və havanın gözəllini seyr edərək hazırlamışdır.
Ludoviko Eynaudi, şübhəsiz ki, neoklassizmin ən görkəmli nümayəndələrindən biridir. Uşaqlıqdan İtalyanlıya, ailə üzvlərinin ağırlığı nailiyyətlərine təsir edirdi. Ludovikonun anası fortepianoda ifa edirdi. Ana babası İtalyan operalarının bəstəkarı və dirijoru idi. Atasi, tanınmış kitab nəşriyyatçisi idi. Ata babası, Luidji Eynaudi, müharibədən sonra İtaliyanın ilk prezidenti idi.
Ludoviko özünü, geniş auditoriya üçün klassik musiqi dünyasına bələdçi hesab edir. Onun «Elements» adli albomu(2015-ci ilde) ağlasığmaz kommersiya uğuru qazandı — son 20 ildə Böyük Britaniya albomları qrafikinə daxil olan yeganə klassik rekorda nail oldu. Eynaudinin musiqiləri geniş şöhrət gətirdi. Əsasən, həyatı təsdiqləyən melodiyaları sayəsində Fransız komediyası" 1+1 " dünyada milyonlarla insana toxundu. Dünyaca məşhur İtalyan bəstəkarı, pianoçu 20-dən çox nömrə albomunun, eləcə də filmlərdən-Darrena Aranovskinin «Qara qu quşu», və Ksavye Dolananin «Mən hələ də buradayam», «Ana» saundtreklərin müəllifidir.
Ludoviko Eynaudinin musiqisi ruhu sakitləşdirən bir manifestdir.
Bakı planetariumu həqiqətən kosmik hisslər bəxş edir! Burada planeti asteroidlərdən xilas edə, göydən bir ulduz tuta və əlinizlə aya çata bilərsiniz. Ən son nəsil texnologiyaları ilə təchiz olunmuş planetariumu ziyarət etmək əsl dünya səyahətinə çevirir.

Посвящение Людовико Эйнауди
✨ Уникальный концерт состоится 14 июня в 19:00/20:30 под звёздным куполом главного планетария Баку в самом сердце города. В программе вечера музыка всемирно известного итальянского композитора-неоклассика Людовико Эйнауди в исполнении талантливой пианистки, мастера деликатного исполнения камерной музыки – Асадуллаевой Нигяр.
Вас ждёт восхитительное музыкальное путешествие, которое запомнится надолго! Фантастически красивая живая музыка в сопровождении головокружительных видеоинсталляций.
Людовико Эйнауди представил заключительную часть семитомного музыкального проекта «Seven Days Walking» осенью 2019 года. Восхитительно красивые зарисовки природы, настроений и погоды были сделаны им во время прогулки по заснеженным горам Швейцарии.
Людовико Эйнауди, без сомнения, является одним из самых ярких представителей неоклассицизма. Но успех и признание дались ему нелегко. С детства над итальянцем доминировала тяжесть достижений членов его семьи. Мать Людовико играла на фортепиано. Дедушка по материнской линии был композитором и дирижером итальянских опер. Отец — известный книгоиздатель. Дед по отцовской линии — Луиджи Эйнауди — первый президент послевоенной Италии.
Людовико считает себя проводником в мир классической музыки для широкой аудитории. Его альбом «Elements» (2015) имел невообразимый коммерческий успех — единственная классическая запись за последние 20 лет, попавшая в UK Albums Chart. Саундтреки Эйнауди принесли широкую известность. Во многом благодаря его жизнеутверждающим мелодиям французская комедия «1+1» тронула миллионы людей по всему миру. Всемирно известный итальянский композитор, пианист является автором более 20 номерных альбомов, а также саундтреков к фильмам «Черный лебедь» Даррена Арановски, «Я все еще здесь» и «Мамочка» Ксавье Долана.
Музыка Людовико Эйнауди — это манифест замедления и успокоения.
Планетарий Баку дарит по-настоящему космические ощущения! Здесь можно спасти планету от астероидов, поймать звезду с неба и достать до Луны рукой. С помощью новейших технологий погружения посещение Планетария превращается в настоящее путешествие по Вселенной.