✨Unikal konsert iyun ayının 12-də saat 19:00/20:30-da şəhərin mərkəzində ,Bakının əsas planetariumunun ulduz günbəzinin altında keçiriləcək. Gecənin proqramında dünyaca məşhur italyan bəstəkarı – neoklassik Ludoviko Eynaudinin musiqilərini istedadlı pianoçu, Kamera musiqisinin incə ustası — Əsədullayeva Nigar ifa edecək.
Uzun müddət xatirələrdə qalan gözəl bir musiqi səyahəti sizi gözləyir! Başgicəlləndirici video instalyasiyaların müşayiəti ilə fantastik dərəcədə gözəl canlı musiqi.
Ludoviko Eynaudi, 2019-cu ilin payızında yeddi cildlik «Seven Days Walking» musiqi layihəsinin son hissəsini təqdim etdi. Eskizləri İsveçrənin qarlı dağlarında gəzərkən təbiətin, əhval-ruhiyyənin və havanın gözəllini seyr edərək hazırlamışdır.
Ludoviko Eynaudi, şübhəsiz ki, neoklassizmin ən görkəmli nümayəndələrindən biridir. Uşaqlıqdan İtalyanlıya, ailə üzvlərinin ağırlığı nailiyyətlərine təsir edirdi. Ludovikonun anası fortepianoda ifa edirdi. Ana babası İtalyan operalarının bəstəkarı və dirijoru idi. Atasi, tanınmış kitab nəşriyyatçisi idi. Ata babası, Luidji Eynaudi, müharibədən sonra İtaliyanın ilk prezidenti idi.
Ludoviko özünü, geniş auditoriya üçün klassik musiqi dünyasına bələdçi hesab edir. Onun «Elements» adli albomu(2015-ci ilde) ağlasığmaz kommersiya uğuru qazandı — son 20 ildə Böyük Britaniya albomları qrafikinə daxil olan yeganə klassik rekorda nail oldu. Eynaudinin musiqiləri geniş şöhrət gətirdi. Əsasən, həyatı təsdiqləyən melodiyaları sayəsində Fransız komediyası" 1+1 " dünyada milyonlarla insana toxundu. Dünyaca məşhur İtalyan bəstəkarı, pianoçu 20-dən çox nömrə albomunun, eləcə də filmlərdən-Darrena Aranovskinin «Qara qu quşu», və Ksavye Dolananin «Mən hələ də buradayam», «Ana» saundtreklərin müəllifidir.
Ludoviko Eynaudinin musiqisi ruhu sakitləşdirən bir manifestdir.
Bakı planetariumu həqiqətən kosmik hisslər bəxş edir! Burada planeti asteroidlərdən xilas edə, göydən bir ulduz tuta və əlinizlə aya çata bilərsiniz. Ən son nəsil texnologiyaları ilə təchiz olunmuş planetariumu ziyarət etmək əsl dünya səyahətinə çevirir.

✨А unique concert on June 14th will take place at 19:00/20:30 under the starry dome of the main Planetarium of Baku in the heart of the city. The programme of the evening includes the music Ludovico Einaudi of the world-famous Italian neoclassical composer performed by pianist Nigar Asadullayeva.
A delightful musical journey, which will be remembered for a long time! Excellent live music accompanied by breathtaking video installations.
Ludovico Einaudi presented the final part of the seven-volume musical project «Seven Days Walking» in the fall of 2019. Delightfully beautiful sketches of nature, moods and weather were made by him while walking through the snow-capped mountains of Switzerland.
Ludovico Einaudi is without a doubt one of the most prominent representatives of neoclassicism. But success and recognition were not easy for him. From childhood, the weight of the achievements of his family members dominated the Italian. Ludovico's mother played the piano. Maternal grandfather was a composer and conductor of Italian operas. Father is a famous book publisher. Paternal grandfather — Luigi Einaudi — the first president of post-war Italy.
Ludovico sees himself as a guide to the world of classical music for a wide audience. His album «Elements» (2015) was a commercially unimaginable success — the only classical recording in the last 20 years to hit the UK Albums Chart. Einaudi's soundtracks brought wide recognition. Largely thanks to his life-affirming melodies, the French comedy «1 + 1» touched millions of people around the world. The world famous Italian composer, pianist is the author of more than 20 numbered albums, as well as the soundtracks for the films «Black Swan» by Darren Aronofsky, «I'm Still Here» and «Mommy» by Xavier Dolan.
Einaudi's music is a manifesto of slowing down and calming down.
The Baku Planetarium gives you a genuinely cosmic experience! Here, you can save the planet from asteroids, catch a star from the sky and reach the Moon with your hand. With the help of the latest immersion technologies, a visit to the Planetarium turns into a real journey through the Universe.